Twitter çalışanlarına kalıcı olarak evden çalışmalarına izin verecek

  • Home
  • Teknoloji
  • Twitter çalışanlarına kalıcı olarak evden çalışmalarına izin verecek

Dünya’nın en önemli sosyal ağlarından Twitter, birkaç istisna dışında ofislerinin Eylül 2020’ye kadar açılmayacağını söyledi.

Designed by natanaelginting / Freepik

Twitter, çalışanları için de eğer isterlerse Koronavirüs salgını sonrasında ofislerini tamamen açtıktan sonra bile evden çalışabileceklerini duyurdu.

Silikon Vadisi şirketleri, koronavirüs salgınında hızlı kararlar alarak evden çalışma uygulamasına hızlı adapte olabildiler. Facebook ve Google’da geçen haftalarda yaptıkları duyurularda, çalışanlarının 2020’nin sonuna kadar evden çalışabileceklerini açıklamışlardı. Bu kararlar sonrasında 2021’e kadar bu büyük şirketlerin kampüslerinde çalışanlarını göremeyecek gibi duruyoruz.

Twitter CEO’su Jack Dorsey yaptığı bir açıklamada çalışanlarına bu yeni sistem ile ilgili bir e-posta gönderdiklerini söyledi.

Çalışmalarının doğası gereği evden çalışamayacak olan kişilerin ofislere gelmesi istenecek. Ancak çalışanların evden çalışmalarına olanak sağlayan bir durumda ise ve bunu sürekli olarak evden gerçekleştirmek isterlerse, Twitter bu konuda çalışanlarına destek olacak. Ofislere geri dönülebilir zemin hazır olduğıunda ise ek önlemlerle birlikte çalışanları yine güzel bir ofis bekliyor olacak.

Ayrıca Twitter Eylül 2020’den önce iş seyahatlerini yasakladı ve gelecek yıl için değerlendirilecek etkinliklerle birlikte 2020’nin geri kalanında tüm şirket içi etkinlikleri iptal etti.

Jack Dorsey yaptığı diğer açıklamalarda evden çalışmayı desteklemelerinin en büyük öneminin evden çalışmaya başlanılan günlerden verimlilikte herhangi bir önemli değişikliğin olmaması olarak belirtti. Bu nedenle de Twitter’in insanları evden çalışmaya geçişin başında olacak şirketlerden olacağını belirtti.