Maydanoz Oluyoruz öneriyor: Upload

  • Home
  • Dizi
  • Maydanoz Oluyoruz öneriyor: Upload

1 Mayıs’ta Amazon Prime’da yayınlanan Upload dizisi bilim kurgu ve komediyi gerçekten güzel işledi.

Bu başarılarını gözardı edemeyen Amazon dizinin yayınlanmasının ardından 2. sezon için onay verdi. Biz de bu güzel dizinin devam edeceğini öğrendiğimiz için sizlere önermekten çekinmiyoruz.

Dizi severlerin aşina olduğu “The Office” ve “Parks and Recreation” yaratıcısı Greg Daniels Upload ile karşımıza çıkıyor.

Kısaca dizinin konusundan bahsetmek gerekirse “Upload” yakın gelecekte insanların öldükten sonra seçtikleri sanal bir yaşam boyutuna yüklenebilmelerini anlatıyor. Sürücüsüz araçların trafiği ele geçirdiği zamanlar gelmiş ve bu araçların kusursuz olduğu söylenmesine rağmen başrol kahramanımız Nathan Brown (Robbie Amell) sürücüsüz araç ile bir trafik kazası geçirir. Hastanede sağlık durumunun kritik olduğunu öğrenir ve kız arkadaşı Ingrid ile hızlıca karar vermek zorunda kalır. Kız arkadaşı zengin olduğu için tüm Upload masraflarını karşılar ve ailesinin önceden kendileri için satın almış olduğu Horizen şirketinin “Lakeview” adındaki sanal ortama Nathan’ın yüklenmesine karar verirler.

Amazon Studios başkanı Jennifer Salke’de Upload için Greg Daniels’in entrika ile dolu akıllıca bir sinematik komedi, bilim kurgu dizisi yaptığını ve yayınlandığı hafta’dan beri Upload’un Amazon Prime müştelerinin Lakeview’de hoş vakit geçirdiklerini belirtti.

Tags: