Yeni iPhone’lar iPad Pro 2020 tasarım ile piyasaya sürüleceği söyleniyor

  • Home
  • Teknoloji
  • Yeni iPhone’lar iPad Pro 2020 tasarım ile piyasaya sürüleceği söyleniyor

iPhone 12 ve Apple’in 2020 yol haritası ile ilgili bir rapor internete sızdı.

Eylül ayında beklenen Apple lansmanında, dört yeni iPhone, 5G güncellemesi ve iPad Pro stil ve teknolojisi ile ilgili bir rapor internete sızdı. Eylül’de en büyük değişikliği iPhonelarda 5G desteği ile görebiliriz. Coronavirüs’ün etkilerine rağmen çok önceden 2020 yılı için 5G hazırlığını yapan Apple, her şeye rağmen bu büyük değişiklik ile iPhone kullanıcılarının karşısına çıkacak gibi görünüyor.

Tabi bu sene için tek başlık 5G destekli iPhonelar olmayacak. Yeni iPad Pro’da gördüğümüz LIDAR tarayıcının iPhonelara da ekleneceği konuşuluyor.

Eylül lansmanında tanıtılması beklenen yeni iPhone serisinin 4 farklı model olarak tanıtılması büyük olası gibi duruyor. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max’e eşdeğer iki yeni model ve iPhone 11 için de bu sefer iki farklı seçenek sunulacak. Pro sürümler, yukarıda da belirttiğimiz üzere iPad Pro benzeri olması bekleniyor. Düz kenarları, paslanmaz çelik çerçevesi ve daha keskin köşeleri ile iPhone Pro serileri iPad Pro tasarımını kullanacak.

Sızan raporda sadece telefon ve tabletler için değil Apple’in HomePad olarak bilinen akıllı hoparlörünün de yenilenmesi ile ilgili bir çalışmanın da olduğu konuşuluyor. 2017 yılında duyurulan ancak henüz bir gelişme olmayan HomePad ile ilgili de Amazon ve Google firmalarının ürünlerine rakip olarak HomePad sürülebilir.

Tags: